Rodziny ptaków

Procellariiformes: Petrel

Pin
Send
Share
Send
Send


Oceanitidae: burze

2308. Wilson's Storm Petrel (Oceanites oceanicus)

2309. Elliot's Storm Petrel (Oceanites gracilis)

2310. Pszczółkowice (Oceanites pincoyae)

2311. Bułka białobrody (Nesofregetta fuliginosa)

2312. Bułka białogrzbieta (Garrodia nereis)

2313. Białolicy Storm Petrel (przystań Pelagodroma)

2314. Białobrzuchy Petrel (Fregetta grallaria)

2315. Czarnobrzuchy Petrel (Fregetta tropica)

2316. Nowozelandzki burzokowiec (Fregetta maoriana)

Diomedeidae: Albatros

2317. Galapagos Albatross (Phoebastria irrorata)

2318. Albatros białogrzbiety (Phoebastria albatrus)

2319. Lorsal Albatross (Phoebastria immutabilis)

2320. Albatros czarnoskóry (Phoebastria nigripes)

2321. Pszczółki Królewskie (Diomedea sanfordi)

2322. Royal Albatross (Diomedea epomophora)

2323. Tristan Albatross (Diomedea dabbenena)

2324. Albatros z Antipodes Island (Diomedea antipodensis)

2325. Amsterdam Albatross (Diomedea amsterdamensis)

2326. Wędrowny Albatros (Diomedea exulans)

2327. albatros mglisty (Phoebetria fusca)

2328. Albatros mglisty (Phoebetria palpebrata)

2329. Albatros żółtodzioby (Thalassarche chlororhynchos)

2330. Albatros indyjski żółtonosy (Thalassarche carteri)

2331. Albatros szarogłowy (Thalassarche chrysostoma)

2332. Albatros czarnobrody (Thalassarche melanophris)

2333. Leszczynska Leszczyńska (Thalassarche impavida)

Jastrzębiec Kaczmarek 2334.

2335. Wary Albatross (Thalassarche cauta)

2336. Chatham Albatross (Thalassarche eremita)

2337. Albatros Salwiniego (Thalassarche salvini)

Hydrobatidae: burzokształtne

2338. Czaplinek (Thalobata jabejabe)

2339. Burzowiec Pacyfiku (Thalobata cryptoleucura)

2340. Burzowiec azorski (Thalobata monteiroi)

2341. Bukowiec madera (Thalobata castro)

2342. Burzowiec kalifornijski (Halocyptena microsoma)

2343. Galapagos huragan (Halocyptena tethys)

2344. Biedronka (Halocyptena melania)

Jędrzejczyk 2345.

2346. Kulik zwyczajny (Hydrobates pelagicus)

2347. Szczygieł Rusałka (Hydrobates furcatus)

Gołębiewski Gołębiewski 2348. (Cymochorea hornbyi)

2349. Cymochorea markhami

2350. Mroczna Burza Petrel (Cymochorea tristrami)

2351. Guadalupe Storm Petrel (Cymochorea macrodactyla)

2352. Jesion Storm Petrel (Cymochorea homochroa)

2353. Burzowiec wielki (Cymochorea monorhis)

Jastrzębiec Wilczycki 2354.

Pelecanoididae: Petrelle nurkujące

2355. Perełkowiec (Pelecanoides garnotii)

Krystyna Chmielewska 2356.

2357. Gruziński Diving Petrel (Pelecanoides georgicus)

Łabędź 2358.

Procellariidae: Petrel

Kerguelen Tajfun (Aphrodroma brevirostris) 2359.

2360. Jaszczurowaty (Halobaena caerulea)

2361. Śnieżny wieloryb (Pachyptila turtur)

2362. Prion grubodzioby (Pachyptila crassirostris)

2363. Ptak wieloryba szerokodzioba (Pachyptila vittata)

2364. Kaczmarek (Pachyptila salvini)

2365. Antarctic Whale Bird (Pachyptila desolata)

2366. Wieloryb wielorybi (Pachyptila belcheri)

Leszczynska Leszczyńska 2367.

2368. Antarctic Petrel (Thalassoica antarctica)

2369. Daption capense

2370. Giant Petrel (Macronectes giganteus)

2371. Giant Petrel (Macronectes halli)

2372. Antarctic fulmar (Fulmarus glacialoides)

2373. Fulmarus glacialis

2374. Pacific Fulmar (Fulmarus rodgersii)

2375. Boninsky Typhoon (Pterodroma hypoleuca)

2376. Białoskrzydły tajfun (Pterodroma leucoptera)

2377. Krótkonogi Tajfun (Pterodroma brevipes)

2378. Pterodroma Cookii (Pterodroma cookii)

2379. Masatierra Typhoon (Pterodroma defilippiana)

2380. Steinegera Tajfun (Pterodroma longirostris)

2381. Pycroft's Typhoon (Pterodroma pycrofti)

2382. Pterodroma mollis (Pterodroma mollis)

Pterodroma Pterodroma (Pterodroma magentae) 2383.

2384. Biały Tajfun (Pterodroma alba)

2385. Schlegel's Typhoon (Pterodroma incerta)

2386. długoskrzydły tajfun (Pterodroma macroptera)

2387. Białogłowy Tajfun (Pterodroma lessonii)

2388. Czarnogłowy Tajfun (Pterodroma hasitata)

2389. Bermuda Typhoon (Pterodroma cahow)

2390. Madera Tajfun (Pterodroma madera)

Pterodroma (Pterodroma deserta) 2391.

2392. Tajfun Gon-Gon (Pterodroma feae)

2393. Św. Helena Petrel (Pterodroma rupinarum)

2394. Czarnoskrzydły Tajfun (Pterodroma nigripennis)

2395. Chatham Typhoon (Pterodroma axillaris)

2396. Solander's Typhoon (Pterodroma solandri)

Pterodroma arminjoniana 2397.

2398. Kermadec Typhoon (Pterodroma neglecta)

2399. Henderson Tajfun (Pterodroma atrata)

2400. Tongas Typhoon (Pterodroma heraldica)

Pterodroma inexpectata 2401.

2402. Murphy's Tajfun (Pterodroma ultima)

Pterodroma Baraui 2403.

2404. Galapagos Typhoon (Pterodroma phaeopygia)

2405. Hawajski Tajfun (Pterodroma sandwichensis)

2406. Białoszyja tajfun (Pterodroma externa)

2407. Vanuatus Tajfun (Pterodroma occulta)

2408. Kermadec Typhoon (Pterodroma cervicalis)

2409. Szczygiełka (Procellaria cinerea)

2410. Petrel białobrody (Procellaria aequinoctialis)

2411. Okulisty Petrel (Procellaria conspicillata)

2412. Biedronka (Procellaria parkinsoni)

2413. Leszczynska Kłodzka (Procellaria westlandica)

2414. Bulweria bulwerii

2415. Olson's Petrel (Bulweria bifax)

2416. Joanen's Tajfun (Bulweria fallax)

2417. Mascarene Typhoon (Pseudobulweria aterrima)

2418. Pseudobulweria macgillivrayi

2419. Tahitian Tajfun (Pseudobulweria rostrata)

2420. Pseudobulweria becki

2421. Kaczorowska (Ardenna creatopa)

2422. Biedronka (Ardenna carneipes)

2423. Kaczorowata (Ardenna pacifica)

2424. Ardenna bulleri

2425. Szczepanik (Ardenna tenuirostris)

2426. Szczygieł (Ardenna grisea)

2427. Petrel Wielkolistny (Ardenna gravis)

2428. Kaczmarek (Calonectris leucomelas)

2429. Łubianka plamista (Calonectris borealis)

2430. Śmigiel (Calonectris diomedea)

2431. Zielonego Przylądka Petrel (Calonectris edwardsii)

2432. Leśniczówka (Puffinus heinrothi)

Puffinus nativitatis 2433.

2434. Leszczynska Leszczyńska (Puffinus subalaris)

2435. Puffinus gavia

2436. Hutton's Petrel (Puffinus huttoni)

2437. Kaczmarek (Puffinus Puffinus)

2438. Kaczmarek (Puffinus mauretanicus)

Leszczynska Leszczyńska 2439.

2440. Małgorzata (Puffinus assimilis)

2441. Puffinus lherminieri (Puffinus lherminieri)

Puffinus baroli 2442.

2443. Puffinus boydi

2444. Bryan's Shearwater (Puffinus bryani)

2445. burzyk czarnodzioby (Puffinus opisthomelas)

Sławomir Wiśniewski 2446.

2447. Leśniczówka (Puffinus newelli)

2448. Puffinus persicus

2449. Burzykowiec Tropikalny (Puffinus bailloni)

2450. Puffinus bannermani

Pin
Send
Share
Send
Send